Български език  English  Русский  Deutsch  Francais  Espanol  Nederlands   Italiano  Portugues  Greek   Romanski  Polski  Hrvatski  Cesky  Chinese  Japanese

ГОЛОВА ФИЕСТА ВЪВ ВРАЦА

. "Ботев" победи "Калиакра" с 6:2

В топлия, слънчев ден 29 април "ботевци" стоплиха сърцата на зрителите, дошли на стадион "Христо Ботев" във Враца, с убедителна победа над гостуващия отбор на "Калиакра". След първоначално предпазлива игра в 26-та минута опитния Илия Илиев излезе лице в лице срещу вратаря на гостите и изведе "Ботев" напред в резултата. След това дойде времето на Иван Коконов, който вкара 3 последователни гола във вратата на гостите. В 61-та минута Герасим Заков върна един гол след майсторско изпълнение на пряк свободен удар почти фронтално срещу вратата на Цветкоски, но в 81-та минута преднината на врачани отново беше възстановена след гол на Мирчев.
Мачът остана отворен докрая и след 90-та минута отборите си размениха по още един гол. Първо Четин Садула вкара за Калиакра, а след това, след асистенция на Балтанов, Косьо Мирчев оформи крайното 6:2.
Така, въпреки че на теория все още не са си резервирали мястото в "А" група за догодина, футболистите на "Ботев"- Враца могат да вземат глътка въздух и да посрещнат по-спокойно ЦСКА, "Локомотив"-Пловдив, "Берое" и "Видима-Раковски".